Porady

Visiofocus – jak to jest zrobione?

Zapewne niewiele jest osób, które wiedzą, jak ważnym procesem jest kalibracja termometru na etapie jego składania jeszcze w fabryce.

To, w jaki sposób i w jakich warunkach będzie składany termometr ma największy wpływ w późniejszym okresie na odczyty temperatur. Jakikolwiek błąd na tym etapie ma ogromny wpływ na błędne odczyty temperatur w naszych domach, szpitalach i innych miejscach, gdzie potrzebujemy termometru.

Firma Tecnimed do ubiegłego roku składała termometry ręcznie dbając o każdy szczegół. Końcowy etap montażu podzespołów elektronicznych, a także kalibracja i testowanie urządzeń odbywało się w pomieszczeniu w 100% czystym klasy Varese, które gwarantuje stałą temperaturę otoczenia wynoszącą około 22 ° C przez cały rok.

W procesie montażu każdy dokładany element termometru powodował odłożenie termometru na kolejne 30 minut, aby temperatura plastiku oraz podzespołów była zawsze ustabilizowana.

Kolejnym krokiem było sprawdzanie urządzenia na maszynie kalibrującej w kilku pozycjach do kalibracji.

Proces taki zawsze opatrzony był błędem ludzkim. Mimo to termometry firmy Tecnimed przez lata aż do dziś są najbardzej precyzyjnymi i dokładnymi termometrami na świecie.

Od 2018 roku firma Tecnimed staje się jeszcze bardziej niedoścignionym producentem termometrów. Całym procesem od teraz zarządza maszyna zaprojektowana specjalnie dla firmy. Robot, który w precyzyjny sposób montuje i sprawdza kalibrację każdego termometru nie popełniając przy tym żadnych błędów.

Poniższy film pokazuje jak wygląda ten proces.